неділя, 18 жовтня 2009 р.

Складена карта геліосфери

Спираючись на дані шестимісячних спостережень, які виконав апарат НАСА Interstellar Boundary Explorer (IBEX), учені склали карту геліосфери - області дії сонячного вітру.

Два детектора супутника IBEX реєстрували так звані високоенергетичні нейтральні атоми (energetic neutral atom, ENA), енергія яких лежить в діапазоні від 0,01 до 6 кеВ. Вони утворюються при взаємодії заряджених часток сонячного вітру, що віддаляються від Сонця до границі геліосфери, де «зустрічаються» з міжзоряною речовиною. Отримані нейтральні атоми повертаються у внутрішню область Сонячної системи, де їх і виявляє IBEX.

При створенні карти була також врахована інформація, передана станцією «Кассіні», яка реєструвала частинки з енергією, що перевищує 6 кеВ.

Отримані дані явно вказують на те, що структуру граничної області Сонячної системи формує саме магнітне поле, а не сонячний вітер, як вважалося раніше.

Детектори IBEX також зареєстрували потік нейтральних атомів водню і кисню, що проникають у Сонячну систему з міжзоряного середовища. За підсумками цих спостережень були складені окремі карти.

Немає коментарів:

Дописати коментар