вівторок, 10 січня 2012 р.

Марсохід Opportunity припаркували на зиму

Марсохід Opportunity встав на зимову стоянку. Про це повідомляється на офіційному сайті місії.

Апарат припаркований на північному схилі кратера Індевор. Місце отримало неофіційну назву гавань Грілі на честь померлого в 2011 році геолога Рональда Грілі, що входив в команду вчених, що працювали з апаратом. У бухті апарат проведе кілька місяців. Самого кратера він досяг влітку 2011 року після трьох років шляху.

Для марсохода нова зима стане вже п'ятою, проведеною на Червоній Планеті. Раніше вчені спеціально не вибирали місце для стоянки апарату. Opportunity знаходиться ближче до екватора, ніж Spirit, і через це його сонячним батареям раніше завжди вистачало світла. Тепер батареї покрилися товстим шаром пилу, тому апарат довелося поставити на похилій поверхні так, щоб вони отримували якомога більше сонячних променів.

Під час стоянки марсохід буде продовжувати займатися науковою роботою. Так, вчені планують зібрати дані про найменші коливання в обертанні планети - ці коливання повинні пролити світло на внутрішній устрій Марса. Крім цього апарат буде вивчати породу Червоної планети за допомогою маніпулятора.

Марсоходи-близнюки Opportunity і Spirit були запущені до Червоної планеті в 2003 році в рамках місії Mars Exploration Rovers. Планувалося, що апарати пропрацюють на Червоній планеті 90 днів, однак вони протрималися більше п'яти років.

У квітні 2009 року Spirit застряг у піску, втративши друге з шести коліс. Протягом декількох місяців учені намагалися врятувати апарат - для цього, наприклад, вони моделювали ситуацію, що склалася з точною копією марсохода на Землі. Нічого зробити не вдалося і на початку 2010 року NASA офіційно оголосило про припинення спроб врятувати космічний апарат.

Немає коментарів:

Дописати коментар