пʼятниця, 13 лютого 2009 р.

Росія буде досліджувати Європу

Російські учені розглядають можливість відправки дослідницького космічного апарату до супутника Юпітера Європи. Відповідні плани обговорюються на конференції в Інституті космічних досліджень (ІКД) в Москві.

За словами заступника директора ІКД Олега Корабльова, проект відправки до Європи космічного зонда опрацьовується вже близько року. Корабель повинен буде зробити посадку на поверхні супутника Юпітера і провести ряд досліджень, які, цілком імовірно, дозволять відповісти на питання про можливість існування життя на Європі.

Олег Корабльов відзначив, що у Росії поки немає досвіду таких дальніх космічних місій. До того ж робота зонда на Європі ускладнюватиметься наявністю могутніх радіаційних поясів Юпітера. В даний час проводяться первинні розрахунки майбутнього апарату, а його запуск планується здійснити до 2020 року. При цьому сам політ до супутника газового гіганта займе близько семи років.

Потрібно відмітити, що зараз Європейське космічне агентство разом з НАСА розробляє проект «Лаплас», що передбачає відправку декількох космічних апаратів для дослідження супутників Юпітера. Запуск першого з цих зондів може відбутися в 2016 році.

Немає коментарів:

Дописати коментар