пʼятниця, 13 лютого 2009 р.

Астрономи змоделювали ранній Всесвіт

Міжнародний колектив астрономів створив комп'ютерну модель, як виглядав Всесвіт через 500 мільйонів років після Великого Вибуху. Коротко робота учених, опублікована в журналі Monthly Notices of the Royal Astronomical Society, викладена в прес-релізі на сайті Ради з наукових і технічних організацій Великобританії.

Згідно сучасних уявлень, вік Всесвіту складає близько 13,7 мільярдів років. Коли з моменту Великого Вибуху пройшло всього 500 мільйонів років, у Всесвіті активно йшов процес утворення великих галактик. Матеріал для їх формування створювали ранні зірки, що вибухали. Цей період отримав назву космічного світанку.

Модель, створена ученими з Даремського університету, передбачає, як повинні були утворюватися перші галактики і як вони розвивалися аж до теперішнього часу. При розробці своєї моделі астрономи враховували вплив темної матерії - загадкової субстанції, складової 25-30 відсотків маси Всесвіту. Її гравітаційна дія, зокрема, впливає на процес утворення великих зоряних скупчень. Дослідники вважають, що отримані ними дані, можливо, допоможуть краще зрозуміти властивості темної матерії.

Як пишуть автори дослідження, вони задавали комп'ютеру "інгредієнти", необхідні для формування галактик, а далі модель розраховувала кінцевий результат. Учені сподіваються, що найближчим часом правомірність або неправомірність отриманих ними даних буде доведена за допомогою спостережень.


Український рейтинг TOP.TOPUA.NET

Немає коментарів:

Дописати коментар