вівторок, 1 вересня 2009 р.

Втрачений зв'язок з індійським місячним зондом

Індійське космічне агентство ISRO (Indian Space Research Organisation) втратило зв'язок з національним місячним апаратом «Чандраян-1» ( «Місячний корабель»). Відновити зв'язок поки не вдається.

Напередодні аварії, що сталася ще 28 серпня, апарат працював у штатному режимі. Останні команди, відправлені на «Чандраян-1», повинні були змінити розташування і фокусування камер, однак супутник не підтвердив їх отримання. В даний час апарат обертається на орбіті Місяця в автоматичному режимі, а інженери ISRO, які одержують від нього телеметричні дані, намагаються зрозуміти, що викликало несправність.

Нагадаємо, що «Чандраян-1» не вперше нервує фахівців ISRO. У нинішньому році позаштатні ситуації траплялися з апаратом двічі, однак з проблемами вдавалося впоратися.

Супутник «Чандраян-1» був запущений восени 2008 року для пошуку на Місяці гелію-3, надзвичайно рідкісного на Землі ізотопу, який може служити паливом для термоядерної енергетики. Інша ключова задача, покладена на апарат, - спробувати знайти лід на поверхні або під поверхнею Місяця, особливо в полярних регіонах. У ході місії зонда учені повинні були також скласти тривимірний атлас поверхні Місяця.

У ISRO стверджують, що апарат виконав наукову програму на 95%. Черговий дослідний місячний зонд Індія має намір запустити в 2011 році.

Немає коментарів:

Дописати коментар