пʼятниця, 2 січня 2009 р.

Відбувся перший політ комерційного космічного апарата


Відбувся перший політ літака-носія WhiteKnightTwo (Білий Лицар 2). Політ тривав близько години. До цього літак злітав кілька разів, однак не піднімався до своїх "робочих" висот.

"Лицар" розроблений компанією Scaled Composites. У нього два фюзеляжі, цілком виконаних з композитних матеріалів. Розмах крил літака становить 43 метра, а вага - 13 тонн.

Основне призначення літака - доставка космічного корабля SpaceShipTwo на висоту близько 15 кілометрів. Там капсула відділятиметься й уже на своїх твердопаливних двигунах підніматиметься на висоту близько 100 кілометрів. При цьому пасажирам SpaceShipTwo протягом декількох хвилин доведеться випробувати стан невагомості, а також побачити Землю з космосу.

Основним замовником "Лицарів" є компанія Virgin Galactic, що належить відомому британському підприємцеві Річардові Бренсону. Virgin Galactic планує закупити п'ять літаків, які будуть стартувати з космодрому "Америка", що у цей час будується в штаті Нью-Мексико (недавно йому видали ліцензію на проведення комерційних космічних пусків). Вартість одного польоту буде становити близько 200 тисяч доларів з людини.

На думку представників компанії, перші комерційні польоти "Лицаря" відбудуться в 2010 році. Перед цим WhiteKnightTwo зробить ще кілька сотень іспитових польотів.

Немає коментарів:

Дописати коментар