неділя, 25 січня 2009 р.

Удар астероїда розвернув Місяць

У далекому минулому Місяць був повернений до Землі зворотною стороною, повідомляє New Scientist. Дані результати, опубліковані в журналі Icarus, були отримані вченими з Паризького інституту фізики Землі.

Відомо, що Місяць постійно повернутий до Землі однією стороною, тому що період його обертання навколо власної осі збігається з періодом обертання навколо Землі. Комп'ютерні моделі показують, що в результаті цього кількість кратерів у східній півкулі (вважається, що площина нульового меридіана Місяця проходить через центр Землі й полюса супутника) Місяця повинна бути на 30 відсотків більша, ніж у західному. Схожим образом під час дощу кількість краплин, що попадають на лобове скло машини, більша, ніж кількість, яка потрапляють на заднє.

Учені виявили, що подібний ефект спостерігається, якщо обмежитися розглядом тільки молодих кратерів у східній півкулі. Проте, у західній півкулі частіше зустрічаються більш старі утворення.

На думку вчених, пояснити подібний розподіл кратерів може зіткнення Місяця з великим астероїдом у далекому минулому. Вони думають, що події розвивалися в такий спосіб. Спочатку Місяць був повернений до Землі одним боком. Потім удар змусив супутник Землі обертатися навколо власної осі. Під впливом гравітації нашої планети рух уповільнювався, і зрештою земний супутник "застиг", повернений до Землі іншим боком.

На думку авторів роботи, дана подія відбулася 3,9 мільярди років тому. Учені думають, що їхню теорію зможуть підтвердити нові дані, які зараз збирають індійський, китайський і японський космічні апарати.


Український рейтинг TOP.TOPUA.NET

Немає коментарів:

Дописати коментар