середа, 29 квітня 2009 р.

ESA призначило дату запуску двох космічних обсерваторій

Європейське космічне агентство призначило дату запуску відразу двох космічних обсерваторій Herschel і Planck. Старт призначений на 14 травня 2009 року. Про це повідомляється в прес-релізі на сайті ESA.

Планується, що в космос обсерваторії відправляться на ракеті Ariane-5, яка буде запущена з космодрому Куру у Французькій Гвіані. В даний час інженери європейського космічного агентства проводять технічний огляд і заправку апаратів.

Телескопи Herschel і Planck працюватимуть на відстані близько 15 мільйонів кілометрів від Землі - вони обертатимуться довкола лагранжевої точки L2.

Метою нових обсерваторій буде вивчення ранніх етапів розвитку Всесвіту. Так, наприклад, апарат Planck протягом 15 місяців займатиметься вивченням реліктового випромінювання - мікрохвильового випромінювання, що залишився після Великого Вибуху. Зокрема, учених цікавитимуть дані про нерівномірність розподілу даного випромінювання.

Окрім спостереження віддалених об'єктів обсерваторія Herschel займеться вивченням нашої Сонячної системи. Зокрема, чутливі датчики апарату дозволять вивчати атмосфери і хімічний склад різних небесних тіл: планет і супутників.

Немає коментарів:

Дописати коментар