середа, 29 квітня 2009 р.

Об'єкт Himiko: нова загадка архаїчного Всесвіту

Відкритий віддалений, древній і несподівано великий і яскравий позагалактичний об'єкт незрозумілої природи і морфології.

Дослідницька група американського інституту Карнегі в м. Пасадена, штат Каліфорнія, виявила на віддалі від Землі, що оцінюється в 12,9 млрд. світлових років, об'єкт рекордних для такої дистанції розмірів та маси.

Він отримав власне ім'я - "Химіко" (Himiko), на честь доісторичної японської королеви.

Відкриття було здійснене за допомогою огляду об'єктів космосу, проведеного телескопами Subaru і XMM-Newton.

Об'єкт, згідно поточним уявленнями, є хмарою газу масою близько 40 млрд. мас Сонця. Його поперечник оцінюється в 55 тис. світлових років – це радіус нашої Галактики.

Раніше на великих віддалях від Землі вже були відкриті аналогічні утворення, що отримали назву «Лайман-альфа хмар» (Lyman-Alpha blobs), проте вони мають на порядок менші розміри і відносяться до пізніших періодів розвитку Всесвіту, згідно поточним науковим розрахунків (приблизно 2-3 млрд. років з часу «Великого Вибуху»).

Об'єкт Himiko в цьому випадку спостерігається нами в змозі, в якому він знаходився приблизно 800 млн. років опісля після “Великого Вибуху”.

Відкриття в такій «древній» епосі розвитку Всесвіту настільки масивного і одночасно настільки яскравого об'єкту представляється, на думку його авторів, серйозним викликом існуючим космологічним моделям.

Немає коментарів:

Дописати коментар