вівторок, 17 березня 2009 р.

Всесвіт «шумить»

Фахівці NASA виявили, що радіошум, що наповнює Всесвіт, в шість разів сильніший, ніж вважалося дотепер.

За словами дослідників, пояснити причини настільки високого рівня шуму сучасна наука поки що не може. Попередній аналіз показав, що його джерелом не є Чумацький Шлях або древні зірки.

Фахівці вважають, що нові результати допоможуть краще зрозуміти процес зародження Всесвіту. При цьому вони відзначають, що несподівано високий рівень шуму ускладнить дослідження найдальших (а значить і "найтихіших" в радіодіапазоні) зірок.

Багато об'єктів в космосі є джерелами радіовипромінювання. До них, наприклад, відносяться пульсари (нейтронний зірки, які обертаються з високою швидкістю). Довкола цих об'єктів присутнє сильне магнітне поле, яке заставляє зірку випускати вузьконаправлені потоки електромагнітного випромінювання. Ці потоки створюють ефект пульсації (звідси і назва).

В рамках експерименту учені запустили в 2006 році спеціальну повітряну кулю на висоту близько 40 кілометрів. Основною метою був збір даних про космос в радіодіапазоні. На аналіз отриманої інформації в учених пішло більше двох років.

Немає коментарів:

Дописати коментар