понеділок, 30 березня 2009 р.

На Місяці виростять гірчицю

Американська компанія Paragon Space Development планує створити спеціальну капсулу, яка дозволить вирощувати рослини на Місяці. Про це повідомляється в прес-релізі, опублікованому на сайті компанії.

Основна мета проекту носить абсолютно ненауковий характер: творці хочуть виростити рослину для того, щоб зробити її фотографію усередині прозорої капсули на тлі місячного пейзажу. У дослідників є вже і перший кандидат на звання першої місячної рослини - гірчиця.

Перед творцями капсули стоїть нетривіальне завдання. Їм необхідно спроектувати капсулу, яка оберігатиме органічну матерію від дії тяжких місячних умов і залишатиметься при цьому прозорою. В даний час у дослідників є перший прототип майбутньої "теплиці".

Paragon Space Development вже уклала угоду про доставку своєї капсули на природний супутник Землі з компанією Odyssey Moon, яка бере участь в конкурсі Google Lunar X Prize.

Компанії-учасники Google Lunar X Prize займаються створенням приватних місяцеходів. Перемога в змаганні і приз в 20 мільйонів доларів дістануться тій організації, яка до 2012 року зможе створити і запустити на Місяць власний місяцехід. Апарат має бути забезпечений фотокамерою для передачі знімків навколишнього пейзажу на Землю.

Немає коментарів:

Дописати коментар