неділя, 22 березня 2009 р.

Індійський аеростат виявив у стратосфері невідомі бактерії

Ученим з Індійського космічного агентства (ISRO) вдалося виявити три раніше невідомих види бактерій, які живуть у стратосфері. Про це повідомляється в прес-релізі, опублікованому на сайті організації.

У рамках дослідження вчені збирали зразки повітря з верхніх шарів атмосфери за допомогою устаткування, установленого на повітряній кулі. Після збору ці зразки опускалися на Землю на парашуті.

Невідомі організми були виявлені в зразках, узятих на висоті від 20 до 41 кілометрів. Нові види одержали імена Janibacter hoylei, Bacillus isronensis і Bacillus aryabhata.

За словами дослідників, виявлені бактерії здатні витримувати дози ультрафіолетового випромінювання, які вбивають інші мікроорганізми. Щоб виключити можливі спекуляції, учені відзначають, що нічого не вказує на неземне походження цих бактерій.

Це вже друге дослідження верхніх шарів атмосфери за допомогою повітряних куль, які проводить Індійське космічне агентство. Перший запуск аеростата відбувся в 2001 році.Український рейтинг TOP.TOPUA.NET

Немає коментарів:

Дописати коментар