четвер, 12 березня 2009 р.

Вчені успішно перезавантажили Mars Odyssey

Вчені з Лабораторії реактивного руху (JPL) при NASA успішно провели перезавантаження апарата Mars Odyssey. Перезавантаження необхідне для очищення оперативної пам'яті зонда від помилок.

Спочатку планувалося, що перезавантаження пройде 9 березня, однак через несподіваний перегрів навігаційної системи його довелося відкласти.

Додатковим плюсом проведеної процедури стало відновлення роботи резервного набору приладів зонда. Mars Odyssey був запущений в 2001 році. З моменту виходу на стаціонарну орбіту зонд, обладнаний двома ідентичними комплектами приладів, використав тільки один з них. У березні 2006 року одна із систем резервного комплекту, відповідальна за подачу напруги, вийшла з ладу. Проаналізувавши ситуацію, інженери прийшли до висновку, що перезавантаження може допомогти відновити функціональність системи. Однак три роки тому проводити цю трудомістку операцію тільки заради можливого відновлення неосновного комплекту приладів учені не стали.

У цей час фахівці, що працюють над проектом Mars Odyssey, поступово відновлюють нормальну роботу всієї апаратури зонда. Очікується, що КА зможе продовжити спостереження за Марсом на наступному тижні.

За час своєї роботи Mars Odyssey склав карти розподілу на Червоній планеті різних хімічних елементів і мінералів. Завдяки зібраним даним, учені змогли виявити під поверхнею Марса поклади водяного льоду. Крім збору наукової інформації Mars Odyssey виконує функції ретранслятора, що передає повідомлення від і до марсоходам Spirit та Opportunity.

Немає коментарів:

Дописати коментар